Блог Рижика УнікумуSa

Маленький цифровой ревербератор реверберировал, реверберировал, да не выреверберировал...


Рижик_УнікумуS

Про Оскара Шіндлера, холокост, перегляд фільму і ще одне душевне потрясіння

«Этот список - жизнь.»

      Це мегафільм. В колекцію. В рамочку. В валшебну папку. Це назавжди. Після нього сотні фільмів про війну передивишся, а будеш порівнювати з ним. І ніколи не забудеш кадрів з нього - разючих, болючих і занадто правдивих. Так, це правда, яка ріже лезом по очах і ножем в груди. Це не напищеність, це дійсно важкезне, цікавезне кіно, яке не відпускає тебе більше трьох годин, яке не дає себе додивитись "потом". Він відпускає максимум на 10 хвилин, щоб перекурити і попити води, щоб віддихатись і витерти сльози. Це той фільм, під який не соромно плакати чоловікам.

      Він не схиляє тебе на сторони німців або савєтів, ні. Він розказує про геніальну людину Оскара Шіндлера. Він просто показує, що була така людина, яка тільки підтверджувала правило, хай, але вона блін була! Вона рятувала і робила це красиво!

     Я все про емоції та про емоції, але пів фільму потрібно було затуляти собі рота рукою, щоб просто не вилаятись вголос або не заридати навзрид, настільки все яскраво. Я читала про холокост сотні разів, але коли тобі це показують та ще й з ГРОЮ, а не просто документальною начиткою, то шось таке закрадається в підсвідомість. Я ні про що більше думати не можу. Прокручуються кадри, фрази, сльози на очі, бо..."ця машина, я міг продати її і врятувати ще 10 людей!!!".

      Подумати тільки, одним чоловік, нікому не відомий серед німецької еліти, продумав геніальний план. Він забирав євреїв з-під носа наглядачів, підкупляв, роздавав хабарі, робив це елегентно і по-джентельменськи, пояснював це тільки бажанням грошей й прибутків....і вреш-решт викупив більше тисячі євреїв. Викупив! Заплативши карколомну сумму. Стає єдиною людиною для них за весь час війни. Людиною, а не свинею з гвинтівкою. Він був просто німецьким Мойсеєм для єврейського народу.

      Дивно, так? Німець! Задумався про якусь "нижчу расу", вважав їх людьми, боровся за свого улюбленого бухгалтера, рятував істориків, музикантів, даючи липові документи на робочі професії, щоб зберегти хоч трохи цвіту нації, яка б вона не була. А йому ж також насаджували "правильну політику", під час Великої депресіїї він геть збанкрутував, був завербований абвером, відсидів рік у в"язниці. Що ж, як не це, мало огрубити його серце? Але ні! В 1942 побачивши на свої очі, що творять в таборах і гетто з єреями нацисти він зрозумів, що потрібно хоч якось перед ними вибачатись за всі муки. Він йде на скажені дії: купляє закинутий завод, збирає єреїв фактично з вагонів смерті, відвойовує їх, платить скажені гроші за кожного євреї (800 чоловіків, 300 жінок, 100 дітей), втручається в справи "вищих" і віддаючи останнє, підкуповує, щоб змінити папери і повертуни поїзд в безпечне місте, повернути "своїх євреїв", євреїв Шиндлера! А вони себе так і називали...думаю, називають до сих пір...Як сказала Лєнка "ото чувак зараз попиває вино в раю", щось таке і в мене проскочило, а за врятований в холокос людей його дійсно піднесли на ранг, а то й два вище звичайного люду. В 1967 році йому дали нагороду Ізраїльського меморіалу пам"яті жертв холокосту і був названим достойним ім"я "Праведник світу". Іронія долі, звісно, що доживав віку він сам і в страшенній скруті, потім вже єврейський народ його спасав фінансовою допомогою, але певно, без такого ходу речей його благодіяння були б неповні.

Не можна й промовчати про те, що фільм про Шіндлера в став легендою.

Нагороди

 * 1993 - Премія «Оскар»
Кращий фільм - Стівен Спілберг, Джералд Молен, Бранко Лустіг
Кращий режисер - Стівен Спілберг
Кращі декорації
Краща операторська робота - Януш Камінські
Кращий монтаж - Майкл Кан
Краща оригінальна музика - Джон Вільямс
Кращий сценарій - Стівен Зейлліан
* 1994 - Премія BAFTA
Кращий актор другого плану - Ральф Файнс
Краща операторська робота - Януш Камінські
Кращий монтаж - Майкл Кан
Кращий фільм - Стівен Спілберг, Джералд Молен, Бранко Лустіг
Краща оригінальна музика - Джон Вільямс
Кращий адаптований сценарій - Стівен Зейлліан
Премія Девіда Ліна за режисуру - Стівен Спілберг
* 1994 - Премія «Золотий глобус»
Кращий режисер - Стівен Спілберг
Краща драма
Кращий сценарій - Стівен Зейлліан
* 1995 - Премія «Греммі»
Краща інструментальна композиція для кіно - Джон Вільямс
* 1993 - Премія «National Board of Review»
Кращий фільм англійською мовою
 

Я думаю, що з точки зору сінематографії фільм ще надовго залишиться взірцем. Бо гра, декорації, актори, костюми, музика просто на най-най-вищому рівні. І навіть, хоч я не люблю чорно-білі фільми, я дивилася з задоволення, навіть не помічаючи цього, сама "розфарбовувалася" в потрібні відтінки. Спілбергу і його команді, звичайно, велике спасибі!

Думаю, це саме те, що я буду рекомендувати всім дивитися "Список Шіндлера", не задумуючись чи підійде це кіно під людину. Тут лишень людина має дорости до цього фільму.

От, впринципі, ще б говорила і говорила, але емоцій настільки, що вони купчуються, плутаються і ніяк не збираються в щось більш впорядковане, тому ось ще три корисні ссилки:

Про Оскара Шіндлера

Про Список Шіндлера

ТУТ мона безкоштовно закачати фільм в гарній якості і відчути це все на собі

 

Ну і кілька фото, до емоційРекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 5.0 (2)

Показать смайлы
 

Комментариев: 69

Рекомендовал эту запись

все файно описала

фуххххххххххх)бачив?
мене ним нагодували рочків з 5-6 тому. тре передивитись, забув вже все.
Рекомендував цей запис

На балконі думки якось легше формулювались)

думаю, ми до цієї теми ще повернемось
навіть не сумніваюсь
Рекомендовал эту запись

!!!!

охо-хо-хо, рідненька, шо так кричиш?
ну шо поробиш? криклива я))))
Рекомендовал эту запись

!!!!!

Рекомендував цей запис

таке кіно не може залишити байдужим нікого. це справжній шедевр. і дякую за скріншоти - я наче ще раз продивився його - скорочено в малюнках.

до скріншотів і фото в мене слабкість) дякую)
я цей фільм дивився лише 2 рази. він справді важкий. але його і не треба дивитись часто. він залишає настільки глибокий слід, що не обов"язково його передивлятись ще раз - достатньо пригадати і отримаєш шалений емоційний поштовх.
Рекомендовал эту запись

Треба якось подивитися)))

Уже качай, я тобі кажу!
Уже качаю))))
Рекомендував цей запис
дякую, дивився?
Так але давно. Тому Піаніст мені більше подобається.
Рекомендовал эту запись
дякую, Олька) вже бачила?
давненько) навіть забути встигла)
Рекомендував цей запис

офігенний фільм.я від нього ридала як дурна

і ми так само
Рекомендував цей запис
Рекомендовал эту запись
дякую, кучеряшка
Неплохой фильм, но ничего особенного. Расчитан на жидов и сопливых девочек.
*задумалась хто ж я?*

не дивився

Рекомендовал эту запись

очень эмоционально. я пару лет назад писал рецензию, такую, с попытками анализа и всё такое. Но эмоциональные рецензии на этот фильм намного важнее и правильнее

чесно, дуже хотіла написати щось аналізуюче, з цікавими фактами та витяжками, фото матеріалами і так далі і тому подібне. Не змогла-все забилось в іншому ключі, можливо, прийде час передивитись і вгамувати емоції.
если без эмоций, то там с шиндлером, и правда, всё не совсем просто. и с его бухгалтером. хотя кингсли, который его играл, часто остаётся в тени нисона и файнса, а ведь играл прекрасно. и музыка там великолепная. я этот саундтрек много лет уже слушаю. иногда главную тему включишь, и такая она щемящая, будто фильм посмотрел
Рекомендував цей запис

Дякую за рекомендейшн. Скачала, завтра передивлюсь.

Чекаю відгуку!
Рекомендовал эту запись
Дякую
Рекомендовал эту запись
Очень сильно! Но посмотреть этот фильм - надо набраться душевных сил, что б внять и вкусить (я барышня впечатлительная, знаю, что приму близко к сердцу)
сил тре, воно струсить добре в любому настрої)
надо посмотреть. ты не впервой меня толкаешь на это.
приємно таке читати))))))

 Мітки

На Хуторі)


!!!

Рижику страх, як подобається

    


Блог українською

3.png

«Чернівці – це місто, де недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю. Це місто – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою – було негласною столицею Європи, де співали кращі колоратурні сопрано...


Рижик їх слухає

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Вони геніальні

Читацький щоденник (з вересня 2010)

"Таємниця"

"Добло і зло"


Муві-пам'ятка

Мои фотоальбомы

Створи собі свято

КаленДАРь - праздник на каждый день


Поговоримо?


Штучка

m3347.gif

 


Сайт для Вашого бізнесу

Рахувалочки

free counters

 

Каталог україномовних сайтів

 

Каталог блогов Blogolist

 

Каталог україномовних сайтів

 

www.popularsite.ru

 

 Каталог блогов


Пора відпочити?


Тыц!


Фотограф в Чернівцях

Техносвіт


Потрібні інструменти? Вам СЮДИ!


Уж замуж невтерпеж?

***
ОБОЗ.ua